Výchova podľa najbohatšieho muža planéty: Deti sa viac naučia na internete ako v škole. Mali by zažiť aj ťažkosti

0
3

Ako vychováva svojich deväť detí najbohatší muž planéty Elon Musk? Jeho názory sú kontroverzné, veria napríklad tomu, že deti sa naučia viac na internete ako v škole. Je tiež presvedčený, že by mali zažiť aj ťažkosti.

Výchova podľa najbohatšieho muža planéty
Najbohatším človekom na svete je podľa Forbes šéf automobilky Tesla Elon Musk. Je však nielen úspešným podnikateľom, ale aj otcom deviatich detí. S bývalou manželkou Justine Wilson má dvojčatá Griffina a Vivian, ktoré majú 18 rokov. O Vivian sa v súčasnej dobe píše v súvislosti so zmenou mena aj pohlavia. Ďalej spolu majú trojčatá Kaie, Saxona a Damiana, ktorým je 16 rokov. S hudobníčkou Grimes má potom syna s netradičným menom X AE A-XII a dcéru menom Exa Dark Sideræl Musk. Nedávno naňho „prasklo“, že je tiež otcom dvojčiat, ktoré má s výkonnou riaditeľkou Neuralinku, Shivon Zilis. Splodiť deväť detí je ľahké, ale vychovať ich, to už je poriadne náročná úloha. Aké pravidlá musia dodržiavať deti najbohatšieho muža planéty?

Deti sa viac naučia na internete ako v škole
Muskova záľuba v hraní počítačových hier ho priviedla k programovaniu, ktoré mu zarobilo veľa peňazí. Preto deťom hranie počítačových hier nezakazuje, sám vie, že môže byť aj prospešné. Hovorí sa najmä o tréningu pozornosti a ďalších kognitívnych zručností. Zlaté pravidlo Muskovej výchovy ale hovorí, že deti musia stráviť dlhší čas čítaním ako hraním počítačových hier. Muskove deti musia čítať dvakrát dlhšie ako hrať počítačové hry. Elon Musk sa v interview nechal počuť, že sa tak snaží zabrániť tomu, aby deti boli závislé od telefónov a počítačov.

Jedna výnimka, kedy môžu deti sedieť pri obrazovke, ale existuje. Elon Musk je veľkým fanúšikom vzdelávaním detí pomocou internetu. Dokonca veria, že sa tu deti naučia viac ako kdekoľvek inde.

Vypozoroval som, že sa moje deti najviac vzdelávajú na Youtube a Redditu.
Elon Musk sa netají tým, že so súčasným vzdelávacím systémom nie je spokojný. V minulosti ho otvorene kritizoval. Vysokú školu nazval „hromadou domácich úloh“ a je tiež známy tým, že nevyžaduje po zamestnancoch Tesly vysokoškolský titul.

Myslím, že vysoké školy sú v podstate pre zábavu a ukazujú, že viete plniť domáce úlohy, ale nie sú tu od učenia.

Deti by mali zažiť aj ťažkosti
Hoci Elon Musk pôsobí vo svojich interview vždy sebavedome a iste, jednu obavu predsa len má. Tou je, že jeho deti na rozdiel od neho nezažijú ťažkosti. Sám Musk čelil vo svojom detstve mnohým výzvam. Jeho matka bola samoživiteľka, ktorá sa kvôli svojej práci musela veľmi často sťahovať. Elon Musk si tak neustále musel zvykať na nové prostredie, školu a spolužiakov. Zveril sa tiež s tým, že do svojich 15 rokov zažíval v škole šikanovanie. Vtedy vnímal svoje útrapy ako ťažké, v súčasnej dobe ale verí, že bez nich by nebol tým, kto je dnes. Je presvedčený, že deti by mali zažiť určitú formu utrpenia a ťažkostí. Svojim deťom sa snaží rozširovať obzory cestovaním, berie ich so sebou na obchodné cesty. V jednom rozhovore uviedol príklad, že ak musia obchodne do Číny, vezme deti so sebou, aby videli Veľký čínsky múr a Terakotovú armádu.

Předchozí článekVideo, kde sa malý chlapec stretne s novonarodenou sestrou, sa stalo hitom internetu. „Nič krajšieho som nikdy nevidela