Chcete naštartovať svoj biznis počas rodičovskej, ale neviete ako na to? Založte si e-shop

0
3

Stále viac žien počas rodičovskej dovolenky rozbieha vlastné podnikanie na internete. Nie všetky ale vedia, ako taký e-shop založiť a začať na ňom zarábať. Pokiaľ patríte medzi tie, ktorých to láka, navštívte najväčší český e-commerce veľtrh Reshoper. Odborníci a prevádzkovatelia úspešných slovenských i zahraničných e-shopov vám radi odovzdajú svoje know-how.

Už dávno neplatí, že podnikanie je len pre mužov. Práve naopak! Najmä prostredie e-commerce je pre ženy ako stvorené – je flexibilné a podnikateľské možnosti v ňom nepoznajú medze. Hravo tak zvládnete rozbehnúť svoj biznis aj počas rodičovskej dovolenky.

Rady a tipy, ktoré na internete nenájdete
Kto vám s podnikaním poradí lepšie ako majitelia prosperujúcich e-shopov či odborníci v obore? Zapíšte si do diára dôležitý dátum – 13. apríla 2022, kedy sa uskutoční už štvrtý ročník najväčšieho českého e-commerce veľtrhu Reshoper.

O svoje know-how sa podelia popredné české i zahraničné firmy, ktoré podnikajú v tých najrôznejších oblastiach e-commerce. Príďte si vypočuť dôležité rady, tipy a skúsenosti, ktoré vás dovedú k úspešnému biznisu. Zameria sa nielen na to, ako sa samotným e-shopom začať, ale aj ako zvýšiť jeho zisky, vytvárať marketingové kampane či zlepšiť logistiku.

Ide rodičovská s podnikaním ruka v ruke? Určite áno!
Cez deň mamičkou, po večeroch podnikateľkou
S vlastným e-shopom môžete pracovať z pohodlia domova a je len na vás, ako si rozvrhnete svoj čas a povinnosti. Cez deň sa môžete v kľude venovať starostlivosti o dieťa a domácnosť, večer potom naplno rozbiehať svoj biznis.

Sebarealizácia na rodičovskej?
A prečo nie. V e-commerce môžete podnikať úplne s čímkoľvek. Zaujímate sa o prírodnú kozmetiku, dekorácie interiérov a exteriérov alebo dokonca sama rada háčkujete, vyrábate bižutériu či maľujete? Tak na nič nečakajte! Vlastný internetový obchod vám otvorí neobmedzené možnosti.

Prilepšíte rodinnému rozpočtu
Iba z rodičovského príspevku sa vo väčšine prípadov bohužiaľ vyžiť nedá. Mnoho mamičiek je tak finančne závislé od partnera. Ak si chcete vytvoriť finančný vankúš pre prípad núdze alebo zadnej dvierka pre dobu, kedy sa budete rozhodovať, či sa vrátiť do pôvodného zamestnania, nie je nič ľahšie ako začať podnikať vo svete e-commerce.

Materská a rodičovská = najlepší čas, kedy rozbehnúť svoj biznis
Práve toto obdobie je najvýhodnejšie pre začatie podnikania aj z daňového hľadiska. Teda v prípade, že sa vydáte cestou SZČO. Ako mamička poberajúca rodičovskú budete podnikať na vedľajšiu činnosť, z ktorej plynú isté výhody. Počas prvého roka nemusíte platiť žiadne zálohy (napr. zdravotné a sociálne poistenie). Tie sa vám vypočítajú až druhý rok podnikania, a to len v prípade, že vaše ročné príjmy presiahnu štátom stanovenú čiastku (v roku 2022 – 93 387 Sk).

Předchozí článekUniverzálne nadčasové náušnice, do ktorých sa oplatí investovať
Další článekAko na chudnutie po 40