7 dôvodov, prečo mať domáci wellness

0
3

V dnešnej uponáhľanej dobe je potrebné sa občas zastaviť, relaxovať a nič nerobiť. Nie pre každého je to ale také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. Pokiaľ hľadáte niečo, čo bude baviť vás aj celú vašu rodinu, ušetrí vám to veľa času a prinesie vám to žiaduci pokoj, máme riešenie. Domáce wellness je to pravé. Spísali sme vám 7 dôvodov, ktoré vás o tom presvedčia.

Mať doma vlastný relax zónu so saunou alebo vírivkou už nemusí byť len zbožné prianie. Na výber máte z nespočetných možností, ktoré sa vám trafí do vkusu aj rozpočtu. A navyše vďaka nim docielite to, o čo sa možno až príliš často snažíte – byť viac v pokoji. Výhod má ale také domáce wellness oveľa viac.

 1. Ideálny odpočinok a relax
  Domáce wellness právom patrí, rovnako ako cvičenie a naťahovanie, medzi voľnočasové aktivity. Navyše tieto dve činnosti môžete krásne doplniť. Taká vírivka vám pomôže uvoľniť natiahnuté svaly po náročnejšom športe, alebo keď sa ráno zobudíte s bolesťou chrbta. Je tu primárne preto, aby ste si oddýchli a jednoducho po celom dni nič nerobili. Uvoľníte ako telo, tak myseľ, a budete sa cítiť poznanie lepšie.
 2. Domáce wellness s maximálnym súkromím
  Ďalším benefitom je, že sa môžete nadobro rozlúčiť so všetkým obmedzením, ktoré so sebou prináša verejné wellness centrá, či už sa jedná o návštevné hodiny, vstupné alebo nedostatok súkromia. Domáci wellness je úplne vo vašej réžii a môžete si ho dopriavať kedykoľvek len chcete.
 3. Možnosť celoročného využitia
  Prácu so zazimovaním vám ušetrí výber produktov, ktoré sú vhodné na celoročné využitie. Relax vo vonkajšej vírivke či saune si tak užijete kedykoľvek počas celého roka. Našim tipom sú napríklad obľúbené celoročné vonkajšie vírivky. Zamerajte sa ale aj na osvedčených predajcov, ktorí majú v obore dlhoročné skúsenosti.

TIP: Inštaláciu, odborné poradenstvo aj pravidelný servis vám ponúkne u víriviek a sáun predajcu Welldo. Ponúka tiež wellness produkty, ktoré si môžete vyskúšať v ich testovacom centre pri Brne alebo Prahe.

 1. Veľký výber wellness produktov na trhu
  Je len na vás, aké wellness zariadenia si vyberiete. Vytvoriť tak môžete svoje domáce wellness podľa vašich osobných preferencií. Na trhu nájdete rôzne modely – vírivky, fínske sauny, infrasauny, ale napríklad aj multifunkčný bazén swim spa. Ak patríte medzi náročných užívateľov, nechajte si poradiť a vytvoriť od výrobcu domáci wellness na mieru.
 2. Zábava pre celú rodinu
  Vaša wellness oáza sa jednoducho stane miestom, kde budete tráviť voľný čas so svojou rodinou či priateľmi. Vírivku alebo swim spa môžete využiť aj na záhradnú párty či narodeninovú oslavu. V lete ich jednoducho nahradí bazén, v ktorom sa schladíte alebo kde vymyslíte zábavné vodné aktivity pre deti.
 3. Podpora vášho zdravia
  Domáce wellness nie je len možnosťou, ako si oddýchnuť alebo ako tráviť čas s celou rodinou. Je to tiež jedna z ciest, ako podporiť svoje zdravie. Niektorí lekári dokonca odporúčajú čas strávený vírivke alebo saune ako podpornú liečbu.

Teplo v kombinácii s tlakom vody vo vírivke má blahodarné účinky na posilnenie imunity, odbúranie rôznych bolestí či kŕčov na tele, na psychiku na uvoľnenie stresu a napätia.

 1. Jednoduchá dostupnosť a minimálna náročnosť
  Ako sme už spomínali, pre vašu domácu wellness zónu existuje celý rad riešení. Pokiaľ si ale budete pripadať stratení, zverte sa do rúk odborníkov, ktorí vám so všetkým poradia. Čo ďalšie vám to prinesie?

Rýchla a jednoduchá inštalácia – spoľahliví predajcovia všetko vybavia za vás, poskytnú vám aj pravidelný každoročný servis a údržbu. Nemusíte sami riešiť ani žiadne stavebné úpravy. Vyberte si len vhodnú voľnú plochu s dostatočnou nosnosťou, prívodom vody a zvyšok nechajte na profesionáloch.
Jednoduchá obsluha – vírivky i sauny patria medzi moderné a múdre zariadenia s automatizovanými systémami, ktoré všetko strážia za vá
Kvalitné produkty znižujú náklady na prevádzku – pri osvedčených wellness produktoch ide možno o vyššiu investíciu do začiatku. Na druhú stranu majú kvalitnejšiu tepelnú izoláciu, čo pomáha šetriť náklady na prevádzku oproti lacnejším modelom.

Předchozí článek5 tipov, ako si užiť trojdňový festival naplno
Další článekChoďte a budete fit. Potreba je ale správna technika, aby mali nachodené kroky skutočne prínos