5 tipov, ako si užiť trojdňový festival naplno

0
3

Konečne je tu leto so všetkým, čo k tomu patrí. A to znamená jediné. Zabaľte si tašku, zabudnite na starosti, zvolajte bandu priateľov a vydajte sa v ústrety festivalovým dobrodružstvám. Letné festivaly sú miestom, kde si zatancujete, upustíte páru, zažijete niečo nevídané a možno sa tiež zoznámite s niekým novým a zaujímavým. A presne na to je dôležité byť pripravená. Vybavte sa všetkým, čo vám pomôže udržať si dokonalý look a cítiť sa skvele.

Pripravte sa na dážď
Keď si vyberáte, na ktorý festival vyrazíte, viete presne, aký bude harmonogram koncertov. Riadite sa podľa toho, aké kapely prídu alebo aký bude na fesťáku sprievodný program. Myslite však aj na počasie. To ale nikdy neovplyvníte, a aj keď vám bude ráno aplikácia v mobile ukazovať nonstop jasno a teplotu 30 stupňov, pokojne môžete za dve hodiny stáť pri stage durch premočená a otrávená. Tieto situácie sa stávajú a nie je nič lepšie ako byť pripravená. A čo viac? Vedieť ich využiť vo svoj prospech. Preto nenechajte nič na náhodu a vybavte sa štýlovou pláštenkou. Čo tak zaobstarať nejakú trendy farebnú, v ktorej vás nikto neprehliadne? K pláštenke prihoďte do batohu aj čižmy. Festivalové priestory sa po daždi obvykle menia na obrovský močiar. V originálnych čižmách s veselou potlačou sa vám ale bude všetko nepohodlie znášať mnohonásobne lepšie!

Zažiarte s trendy účesom
Pokiaľ chcete na festivale zaujať svojim dokonalým lookom, začnite u toho najzásadnejšieho. Dajte si záležať na svojom účese. Pokiaľ snívate o vlasoch rovných ako klince, ktoré sa budú lesknúť v žiare reflektorov, použite žehličku Remington Proluxe You. Vďaka tejto pomocnici si však budete môcť dopriať aj divoké vlny, ktoré vám budú držať a pohupovať sa v rytme piesní vašej obľúbenej kapely. Stačí, keď sa naučíte jednouchý grif otočenie žehličky s prameňom vlasov. Využijete ale pokojne aj obyčajnú ceruzku, na ktorú vlasy namotáte a prejdete nahriatou žehličkou. Voila! Dokonalý účes je na svete. Záleží len na vás, ktorý vlasový styling si vyberiete.

Obrúsková záchrana
Očista je na festivaloch veľmi dôležitá. Obvykle sa na ňu ale stojí dlhý rad, zvlášť keď nemáte zaistené VIP zázemie. Niekto to rieši prespávaním v hoteli. Veľa ľudí by ale určite namietlo, že pravú festivalovú atmosféru so všetkým všade možno nasať iba vo festivalovom mestečku. Čo si vyberiete záleží len na vás. Avšak po pretančenom horúcom dni aj noci, nie je nič lepšie ako si stúpnuť pod teplú sprchu. Pozrite napríklad na Heureku, kde nájdete množstvo skvelých vychytávok, ako cestovné balenie kozmetiky či parfumov alebo rýchloschnúce uteráky. Pribaľte si tiež zásobu vlhčených obrúskov, ktoré oceníte pri odličovaní či utieraní rúk, keď nie je blízko voda.

Sladké sny
Už spomínané festivalové stanové mestečká. Tie sú kapitolou sama o sebe. Predstavujú miesto, kde sa môžete veľmi ľahko zoznámiť s novými ľuďmi, vymeniť si kontakty a treba aj nadviazať nové priateľstvá. Nájdete tu najrôznejšie typy ľudí od samotárov s knižkou po parmene, ktorí idú v kuse takmer bez spánku. Čo tu ale určite nenájdete je pokoj na spánok. Niekto skrátka nevydrží pariť nonstop. Pokiaľ patríte do tejto skupiny, určite si vezmite štuple do uší. Jedine tak dosiahnete vytúžený pokoj, kedy vám mozog dovolí spať a nenechať sa rušiť veselím od vedľajších stanov.

Lekárnička a živá voda
Predtým, než vyjdete do festivalového víru, skontrolujte, či ste si nezabudli pribaliť lekárničku. Nikdy neviete, čo sa môže stať a čo by ste mohli potrebovať. Nutnosťou sú určite prášky na zrážanie teploty, proti hnačke, aspoň jedno balenie náplastí, opaľovací krém a krém na spáleniny, hygienické potreby typu tampónu alebo vložky av neposlednom rade zásoba ružových tabletiek proti bolesti v kombinácii so šumivými vitamínmi. Najmä táto dvojica vám pomôže po prerejdenej noci a následnom ťažkom rane, kedy budete mať bolehlav. V priebehu celého festivalu hlavne nezabúdajte na pitný režim, do ktorého by mala patriť aj čistá voda, ktorou sa prelejete a poriadne zavodíte. To platí dvojnásobne v horúcich dňoch.

Tip na záver: Keď trochu zapátrate na nákupnom radcovi Heureka, nájdete vychytávok oveľa viac. A kto chce ísť ešte ďalej, zvládne aspoň väčšinu festivalu na vlne udržateľnosti. Či už sa jedná o bio kozmetiku v recyklovateľných obaloch, ktorú uložíte do toaletnej taštičky zo starých autopásov alebo napríklad vlastný kelímok na pitie z nerezu, aby bolo menej odpadu po akcii.

Předchozí článekDrakulou vo filme aj živote. Maďarský herec Béla Lugosi sa do svojej role krvilačného grófa zamiloval a nechal sa v jeho habite aj pochovať
Další článek7 dôvodov, prečo mať domáci wellness